Strona główna Austria Wiedeń Hofburg

Hofburg

171
0
PODZIEL SIĘ

Pałac Hofburg w Wiedniu

To z tego miejsca przez ponad siedem stuleci Habsburgowie zarządzali swoim imperium. Dzisiejszy pałac został zbudowany w oparciu o mury średniowiecznego zamku i jeszcze istnieje przypominająca starszą budowlę gotycka kaplica. Obecnie odbywają się w niej nawet Msze Święte, wzbogacane śpiewem Wiedeńskiego Chóru Chłopięcego.

Serce Starówki miasta jest z kolei skupiskiem prywatnych apartamentów i komnat reprezentacyjnych. Udostępnione do zwiedzania, mogą być przez Państwo podziwiane, ukazując obraz przepychu i bogactwa, jakim otoczona była za czasów świetności cesarska rodzina. W Hofburgu mieści się również bogaty wybór muzeów, których zbiory świadczą o zamiłowaniu austriackich monarchów do sztuki.

Wspomniany, pierwotny zamek z XIII wieku, przekształcony wraz ze wzrostem potęgi Habsburgów we wspaniałą rezydencję, był przez cesarską rodzinę zamieszkiwany do 1918 roku. Obecnie, oprócz pokaźnych zbiorów sztuki, mieści się w nim siedziba Prezydenta Republiki oraz ważne centrum kongresowe.

Ważne informacje o: Hofburg

  • Cały kompleks pałacowy wymaga zarezerwowania sobie nieco więcej czasu.
  • We wnętrzach pałacu znajduje się hiszpańska szkoła jazdy słynnych białych lipicańskich ogierów, które można zobaczyć podczas pokazów na żywo.

Adres:

Hofburg
Michaelerkuppel,
Wiedeń 1010, Austria

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here