Strona główna Austria Wiedeń Hundertwasserhaus

Hundertwasserhaus

202
0
PODZIEL SIĘ

Hundertwasserhaus w Wiedniu

Zaprojektowany przez Friedensreicha Hundertwassera kompleks mieszkalny jest atrakcją architektoniczną Austrii i przyciąga zainteresowanie turystów z całego świata.

Friedensreich Hundertwasser, którego prawdziwe nazwisko to Friedrich Stowasser, słynął ze specyficznej, oryginalnej i charakterystycznej twórczości, która odzwierciedlała się w jego projektach. Z zewnątrz Hundertwasserhaus ozdobiony jest licznymi, kolorowymi elementami, które przyciągają wzrok każdego przechodnia. Mieszkańcy tego kompleksu mogą zaprojektować i ozdobić fasady okien swojego mieszkania, w sposób odpowiadający ich upodobaniom. Dzięki ponad dwustu drzewom, krzewom i innym roślinom, znajdujących się na balkonach, Hundertwasserhaus jest zieloną przystanią w samym środku Wiednia. Zwiedzanie Hundertwasserhaus możliwe jest niestety tylko z zewnątrz.

Niedaleko Hundertwasserhaus znajduje się natomiast Hundertwasser Village, który jest zespołem handlowym zaprojektowanym przez  Friedensreicha Hundertwassera. Stworzony w latach 1990-1991 na miejscu warsztatu wulkanizacyjnego kompleks jest dostępny dla zwiedzających. Jest to jedyne centrum handlowe z barem i sklepami zaprojektowane przez  Friedensreicha Hundertwassera w charakterystycznym dla niego stylu.

Ważne informacje o Hundertwasserhaus

  • Hundertwasserhaus jest jednym z najsłynniejszych dzieł architektonicznych Friedensreicha Hundertwassera.

Adres:

Hundertwasserhaus
Kegelgasse 36-38,
Wiedeń 1030, Austria

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here