Strona główna Austria Wiedeń Pałac Hofburg

Pałac Hofburg

2637
0

Pałac Habsburgów w Wiedniu

To z tego miejsca przez ponad siedem stuleci Habsburgowie zarządzali swoim imperium. Dzisiejszy pałac został zbudowany w oparciu o mury średniowiecznego zamku i jeszcze istnieje przypominająca starszą budowlę gotycka kaplica. Obecnie odbywają się w niej nawet Msze Święte, wzbogacane śpiewem Wiedeńskiego Chóru Chłopięcego.

Serce Starówki miasta jest z kolei skupiskiem prywatnych apartamentów i komnat reprezentacyjnych. Udostępnione do zwiedzania, mogą być przez Państwo podziwiane, ukazując obraz przepychu i bogactwa, jakim otoczona była za czasów świetności cesarska rodzina. W Hofburgu mieści się również bogaty wybór muzeów, których zbiory świadczą o zamiłowaniu austriackich monarchów do sztuki.

Albertina – jedno z pałacowych muzeów mieści największe i najcenniejsze światowe zbiory grafik m.in. „Zając polny” autorstwa Dürera czy liczne szkice Klimta do portretów kobiet. Zaś nowa wystawa prezentuje dokonania modernizmu czym został zbudowany cały przekrój od Moneta przez Picassa do Baselitza.

Wspomniany, pierwotny zamek z XIII wieku, przekształcony wraz ze wzrostem potęgi Habsburgów we wspaniałą rezydencję, był przez cesarską rodzinę zamieszkiwany do 1918 roku. Obecnie, oprócz pokaźnych zbiorów sztuki, mieści się w nim siedziba Prezydenta Republiki oraz ważne centrum kongresowe.

Ważne informacje:

  • Cały kompleks pałacowy wymaga zarezerwowania sobie nieco więcej czasu.
  • We wnętrzach pałacu znajduje się hiszpańska szkoła jazdy słynnych białych lipicańskich ogierów, które można zobaczyć podczas pokazów na żywo.
  • Na terenie palmiarni znajduje się motylarnia mieszcząca setki swobodnie latających tropikalnych motyli w odtworzeniu ich naturalnego środowiska.

Adres:

Hofburg
Michaelerkuppel,
Wiedeń 1010, Austria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj