Strona główna Austria Wiedeń Wieża Dunajska

Wieża Dunajska

0
Wieża Dunajska
Wieża dunajska - Donauturm

Wieża Dunajska w Wiedniu

Za powód dla wzniesienia tej 252-metrowej budowli posłużył Wiedeński Pokaz Ogrodowy z 1964 roku. Obecnie Wieża Dunajska oferuje na 155 metrze swej wysokości najlepszy widok na Wiedeń, a dostanie się tam przy pomocy jednej z dwóch szybkich wind, zajmuje 35 sekund.

Wieża została świeżo wyremontowana, z zachowaniem swojego pierwotnego wyrazu, a panoramiczny, 360-stopniowy wgląd na Wiedeń prawdziwie oszałamia. Obrotowej restauracji oraz kawiarni, poruszających się na 170 metrach wysokości, przywrócono styl z lat 60. XX wieku, wprowadzając jednakże na wieżę nowinki rodem z czasów współczesnych i z dobrodziejstwami najnowszych technologii.

Odwiedzający otrzymali do dyspozycji ekrany panoramiczne usytuowane na platformach widokowych, 155 metrów nad ziemią, z których mogą odczytać w ośmiu najpopularniejszych językach świata informacje dotyczące otaczających wieżę atrakcji turystycznych. W zaadaptowanym na nowo przedsionku ponad 60 dotykowych ekranów multimedialnych umożliwia poznanie historii samej wieży, jak i całego Wiednia.

Jednak największą atrakcją pozostaje panorama miasta. To właśnie z wieży rozpościera się najwspanialszy widok na miasto i rzekę Dunaj.

Ważne informacje o Wieży Dunajskiej

  • Wieża dunajska jest najwyższą budowlą Wiednia i liczy 252 metry wysokości.
  • Na samym szczycie znajdują się dwie obrotowe restauracje.
  • Na górę można wjechać tylko płatną windą.

Adres:

Wieża Dunajska
Donauturmstraße 8,
Wiedeń 1220, Austria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj