Strona główna Litwa Wilno Muzeum Adama Mickiewicza w Wilnie

Muzeum Adama Mickiewicza w Wilnie

467
0

Muzeum Adama Mickiewicza w Wilnie mieści się w oficynie kamienicy Byczkowskich i składa się z trzech pokoi. Zbiory muzealne obejmują liczne pamiątki z pobytów Mickiewicza w Wilnie i Kownie, takie jak portrety artysty, jego księgozbiór, przedmioty codziennego użytku, a także dokumenty, takie jak księgę rejestracyjną studentów z 1815 roku czy świadectwo ukończenia studiów. Miejsce to jest także inauguracją dorocznego Międzynarodowego Festiwalu Poezji Maj nad Wilią. Muzeum powstało w mieszkaniu, gdzie Mickiewicz mieszkał od Wielkanocy do czerwca 1822 roku. Muzeum, założone przez Jana Konrada Obsta, zostało podarowane Uniwersytetowi Wileńskiemu w 1938 roku, a obecnie składa się z czterech sal ekspozycyjnych, pokoju administracyjnego oraz pięknie uporządkowanej piwnicy, gdzie odbywają się spotkania literackie.

Muzeum Adama Mickiewicza Wilno – Cennik

Ceny biletów wstępu są bardzo przystępne i wynoszą 2 euro dla osoby dorosłej oraz 1 euro dla emerytów, dzieci i uczniów. Dzięki temu każdy zainteresowany będzie mógł odwiedzić to miejsce i poznać historię Adama Mickiewicza oraz jego wpływ na literaturę i kulturę polską.

Muzeum Adama Mickiewicza Wilno – Godziny otwarcia

W poniedziałki muzeum jest nieczynne. Od wtorku do piątku jest otwarte od 9:00 do 18:00, a w weekendy – w soboty i niedziele – od 9:30 do 16:00.

Przydatne linki:

Muzeum Adama Mickiewicza na wikipedii

Adres:

Bernardinų g. 11, 01124 Vilnius, Litwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj